אקנה

אקנה היא מחלת עור המשפיעה על 80% מאוכלוסיות העולם בשלב כלשהו בחייהם. לעור אקנתי יש הפרשת יתר של שומנים (סבום).

דבר שגורם לחסימתן של הנקבוביות, וחסימה זו היא הסיבה שהעור שלנו מתחיל לייצר נקודות שחורות ולבנות (קומדונים), ואף זיהום שבא לידי ביטוי בצורת בוצה, עם או בלי הראש (פוסטולות ומקולות) יש דעות רפאיות שונות לגבי הסיבות לפצעי בגרות.

מאמינים שגורם המשפיע העיקרי הוא גנטי, אבל ידוע שמצב האקנה יכול להחמיר בגלל בעיות הורמונליות, מתח נפשי וחלק מהרפואי העור מאמין שתזונה ואורח חיים משחקים תפקיד גם.

כמו כן קיים חיידק (וקטרייה) בשם פי אקנס שחיי על פני עורנו. שהוא אחראי במיוחד לזיהומים נקבוביים.

המצב שכיח בגיל התבגרות והוא נחשב לתגובה חריגה לרמות נורמליות של הורמון גברי טסטוסטרון.

בעיית  האקנה לרוב האנשים פוחתת עם זמן, תופעת האקנה נוטה להיעלם או לפחות לרדת לאחר גיל התבגרות, אבל אין שום דרך לזהות כמה זמן זה ייקח להיעלם לחלוטין, או אם ייעלם אי פעם בכלל … ידוע שאנשים מסוימים ימשיכו לסבול מאקנה במשך עשרות שנים מאוחר יותר.

איך מטפלים
אמרנו קודם שאחד הגורמים עיקרים של פצעי אקנה הוא חיידק בשם P-acnes שהוא חיידק אנאירובי. פרושה של המילה, “לא אוהב חמצן”, החמצן קוטל אותו. הטיפולים השונים בעזרת טכנולוגיית  החמצן ושילובם, יעילים ביותר בטיפול באקנה.

Jet Peel
התזת מים + מלחים חיוניים(מים פיזיולוגים) בעזרת חמצן בלחץ גבוה, מנקה את העור לעומקו, הוא טיפול אנטי בקטריאלי הקוטל את החיידק הגורם לאקנה, כמו כן גם תורם לחידוש של עור לאחר החלמתו.

(קרח יבש) CO2
הטיפול בקרח היבש, בשיטת הקפאה, הוא טיפול מיוחד, הקוטל חיידק פי אקנס, בשילוב עם החדרה של חומרים חיוניים לחידוש של עור, נותן תוצאות מהירות ואפקטיביות

מזותרפיה
החדרת חומרים אנטי-בקטריאליים, בעזרת הזרקת חמצן בלחץ גבוה, הלחץ של חמצן יוצר תעלות מיקרוסקופיות בעור, דרכם נכנסים הסרומים והמלחים, כמו הטיפולים הקודמים מטרתו היא, גם, להגיע לעור חלק ונקי מאקנה.
התאמה ובחירה של שיטת טיפול בחמצן, תלויה תחילה במצב האקנה של מטופל, ובהמשך בהתקדמות הטיפול. מומלץ לבצע סדרה של כ -3 עד ל -6 טיפולים, תלוי בחומרת מצב.

דילוג לתוכן