אפילציה

אלקטרוליזה היא השיטה היחידה שאושרה מבחינה רפואית, כדרך להסרת שיער לצמיתות, והיא הומצא ושודרגה, על ידי הרופאים.

אלקטרוליזה הוא מהלך לטיפול שמסיר לצמיתות את הצמיחת השיער כאשר הוא מתבצע על ידי מטפל/ת מוסמך ומנוסה.

לאלקטרוליזה יש את הנתיב ההיסטורי הארוך ביותר הידוע, יחד עם התוצאות היעילות ביותר להסרת  שיער לצמיתות.

קצת היסטוריה
הביצוע המוצלח הראשון, נעשה בשנת 1875 ע”י דר מיכל צ’ארלס (רופא עיניים), המטרה היה להסיר  ריסים חודרניים בעיניים של מטופלים שחלו בדלקות עיניים חוזרות מסיבה זו, דר צ’ארלס גילה אז, כי ברגע שזקיק שיערה טופל באמצעות אלקטרוליזה, השיער נהרס לצמיתות.

שיער לא רצוי, הוא דאגה לגברים ונשים בכל הגילאים, והרעיון שלא יהיה  יותר הצורך להתחיל  למרות שיער בפנים או בחלקי גוף אחרים באמצעות שעווה, חוט, גילוח או שיטות אחרות ,היה מפתה מאוד. 

אז, מטפלים רבים, חיפשו פטרון לאיך לבצע הסרת שיער מלאה וקבועה בכל חלק של הגוף, ללא קשר עם טון שיער או צבע עור, שיטה הזו, היא התשובה, והשיטה היחידה שאושרה על-ידי ההסתדרות הרפואית הבריטית – לאלקטרוליזה ולאחר מכן אומצה על ידי ארגוני הבריאות נוספים בעולם.

יותר מ-100 שנים, אלקטרוליזה מוכרת
בתור שיטה בטוחה ואמינה לטיפול בהסרת שיער, לכל סוגי העור והשיער. טיפולים חדשים רבים עבור הסרת שיער או הסרת שיער לא קבועים, הופיעו לאורך השנים; אלקטרוליזה נשארה הטיפול היחיד להשגת חיסול מוחלט וקבוע של שיערות לא רצויים, כאשר לביצועו נדרש מטפל מוסמך, מנוסה ומקצועי.

איך אלקטרוליזה עובדת?
אלקטרוליזה כוללת החדרת קטטר דק מאוד, סטרילי, וחד פעמי (הקוטר שלו, הוא, כמו של השיער) בתוך זקיק השיער, שזו פתיחה קטנה וטבעי של העור. כמות קטנה של אנרגיה, ואז, משוחרר בהצלחה רבה את זקיק השיער. ההרגשה היחידה שחש המטופל, הוא החום על ידי הזזת המכשיר לבסיס של   (thermolysis) הזקיק, ההרס של הזקיק מתקבל על ידי חום.

תהליך הטיפול ניתן להתאים לעור, שיער וסף הכאב של כל מטופל.
במהלך הטיפול, תהיה ירידה הדרגתית ויציבה של צמיחת השיער עד להסרתו מלאה.
מספר הטיפולים הנדרש משתנה מאדם לאדם, נושא שיידונו במהלך ההתייעצות הראשונית עם המטפל

אלקטרוליזה ניתן לבצע בכל חלקי הגוף ללא מגבלות לסוג או צבע של שיער. תחומי הטיפול כוללים כל אזורי הפנים, הרגליים, מפשעות, חזה, פטמות, הגבות, הגב, הבטן, בתי השחי, אצבעות, ועוד

הסימן הראשון שמראה כי הטיפול אלקטרוליזה עובד, הוא, כי השיער לצמיחה הופך להיות רך, עדין ובהיר. ניתן לראות, ולהרגיש את ההבדל מטיפול לטיפול, כך שלא צריך לחכות עד לסוף סידרת הטיפולים כדי לראות את ההבדל.

בתום כל טיפול יקבל המטופל, הוראות תחזוקה מפורשות , שהמטופל ידבוק בהם, על מנת לתמוך בטיפול אלקטרוליזה גם בבית, ולהבטיח את המשך התהליך בצורה נכונה.

כדאי לדעת
טיפולי אפילציה משלימים ומסיימים את טיפולי לייזר, וכך ניתן לקבל עור חלק לחלוטין.

טיפולי אפילציה מומלצים במיוחד באיזור הפנים, בידיים מיומנות הוא טיפול בטוח ואפקטיבי יותר מטיפול לייזר באותו אזור, טיפול לייזר באזור הפנים יכול לגרום לתגובה הפוכה לדוגמה: ייצור שיוער יתר באזור המטופל בו לא היו שיערות קודם, וצמיחה קוצנית כתוצאה מהגילוח.

דילוג לתוכן